Od 16.04.2020 maseczki obowiązkowe.

W dniu 9 kwietnia 2020 r. przez miłościwie nam panującego, ustami ministra zdrowia, Pana Łukasza Szumowskiego, ogłoszony został obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Niestety niektórzy (a może większość) mieszkańcy naszego wspaniałego kraju, nie za bardzo wiedzą czemu służyć ma w/w nakaz. Więc postaramy się to wytłumaczyć osobnikom odpornym na wiedzę 😉 W tym i naszym samorządowcom, którzy całkowicie błędnie zadecydowali o tym, aby w pierwszej kolejności maseczki trafiły do osób starszych.

Cały „myk” noszenia maseczek ochronnych, polega na tym, że chronią one, a i owszem, ale OTOCZENIE przed nieświadomie zarażającym je osobnikiem. Natomiast noszącego maseczkę nie chronią one wcale, lub w bardzo minimalnym stopniu. Co więcej, mogą one zadziałać wręcz odwrotnie. Jako zbiornik na wirusy, grzyby i bakterie, które po wewnętrznej stronie maseczki maja dużo większy obszar do zasiedlenia i dużo łatwiejsza drogę do pokonania do naszego organizmu.

Także rozdawanie w pierwszej kolejności maseczek seniorom, jest co najmniej błędne i może spowodować więcej problemów niż pożytku.

Stanowisko WHO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *