Prażmów się rozwija

Gmina Prażmów w 2018 zajęła 280 miejsce w rankingu dochodów JST, co daje ogromny skok w okresie dziesięciu lat z miejsca 1236. Pod względem inwestycyjnym też jest dobrze. W latach 2014-2016 zajmowaliśmy 1261 miejsce. Natomiast w okresie 2016-2018 gmina uplasowała się na 714 miejscu.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów analizowane na podstawie obiektywnych danych z GUS pod kątek kilku aspektów.

Każdy z nich to odrębny ranking. Ponieważ są opracowywane na bazie zestandaryzowanych, obiektywnych wskaźników często są wykorzystywane przez same samorządy do przygotowywani opracowań porównawczych wykorzystywanych np. na sesjach rad.

Rankingi Wspólnoty są publikowane rok po okresie którego dotyczą zebrane w tym zestawieniu dane, ponieważ w takim czasie są publikowane dane z GUS. Zatem przykładowo rankingi publikowane we Wspólnocie w 2013 roku, obejmują dane za 2012r. Stąd wpis „ranking za rok” opublikowany poniżej.

Link do rankingów: Rankingi cykliczne