Razem dla Kuby

Dyrekcja, Rada Rodziców ZSP w Prażmowie oraz Samorząd Uczniowski, w dniach 9-13.12.2019 organizuje charytatywny kiermasz świąteczny „Razem dla Kuby”.

Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można zakupić, ręcznie robione bombki, stroiki i inne ozdoby świąteczne – a dodatkowo wesprzeć szczytny cel. W tym roku RR zadecydowała, że całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie Kuby Kowalskiego.

Kubuś urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, jest opóźniony w rozwoju i niestety nie umie chodzić, ma porażone jelita i pęcherz, kłopoty ze słuchem i wzrokiem, kifozę oraz zwyrodnienie bioder, przykurcze w kolanach i kostkach. Przez ostatnie 3 lata Kubuś był konsultowany w Niemczech. Lekarze zdecydowali o 2 operacjach. Pierwsza – już za Kubą – dzięki temu Kuba ma sprawniejsze ręce i znacznie poszerzył się zakres jego możliwości. Teraz przychodzi czas na 2 operację. Niemiecka fundacja Ein Herz für Kinder oraz stowarzyszenie Let Lana Walk pomogą w większości sfinansować operację Kuby. Niestety brakuje jeszcze 2 000 Euro do samej operacji, poza tym Kuba i rodzice muszą spędzić w Niemczech minimum miesiąc, utrzymać się tam, zorganizować całą podróż, powrotny transport medyczny dla Kuby i intensywną rehabilitację w Niemczech i po powrocie do Polski. Serdecznie zapraszamy na Kiermasz i w imieniu Kuby i jego rodziców dziękujemy za każdy zakup i tym samym wsparcie.

Profil FB Kubusia: Kuba Kowalski
Zurzutka.pl dla Kubusia: Kuba Kowalski